poniedziałek, 14 października 2019

Dzień Edukacji Narodowej 2019

"Najlepsi nauczyciele to tacy, którzy powiedzą Ci gdzie patrzeć, ale nie powiedzą Ci co widzieć."
Alexandra K. Trenfor
????‍????????‍????????????

czwartek, 26 września 2019

Fotograf ????

Dnia 02.10.2019 r. (środa) w naszym przedszkolu będzie gościł fotograf. Będą wykonywane zdjęcia do kalendarza.
Prosimy o odpowiedni ubiór.

wtorek, 17 września 2019

Zebranie z rodzicami

Zapraszamy rodziców na zebranie organizacyjne w dniu 24.09.2018 r. (wtorek) o godz. 17.

wtorek, 17 września 2019

Zajęcia logopedyczne

Informujemy, że w przedszkolu będzie przeprowadzana diagnoza logopedyczna. Zainteresowane osoby prosimy o zapisanie dziecka na listę u wychowawcy grupy.
Dla chętnych dzieci organizowane będą cotygodniowe (indywidualne bądź grupowe) zajęcia logopedyczne na terenie przedszkola.

poniedziałek, 2 września 2019

Witamy :-)

Serdecznie witamy nasze przedszkolaki wraz rodzicami po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że odpoczęliście i nabraliście energii na zabawę i zdobywani wiedzy w nowym roku ????????????‍??.

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Drogi Rodzicu!

Gdy dziecko staje się przedszkolakiem,warto pamiętać...

• Przygotuj dziecko do rozstania z mamą;
  • Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż mu dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź;
  • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu - jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami może wszystko wymusić;
  • Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz - kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz mu dać maleńki prezencik, ale nie może to być forma przekupywania;
  • Kontroluj to, co mówisz. Zamiast: już możemy wracać do domu, powiedz: teraz możemy iść do domu. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk;
  • Nie wymuszaj na dziecku, aby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres;
  • Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata, rozstania z tatą są mniej bolesne;
  • Czas pobytu małych dzieci w przedszkolu nie powinien być długi. Jeśli to możliwe, w pierwszych dniach odbieraj dziecko po obiedzie. Potem stopniowo zwiększaj czas pobytu dziecka w przedszkolu;
  • Uwaga! Nie spóźniaj się z odbieraniem dziecka - jeśli obiecałeś, że przyjdziesz wcześniej, dotrzymaj słowa;
  • Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem.

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Zajęcia adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków (gr. 3-latków) i ich rodziców do wspólnej zabawy i uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych w dniach 28 - 30.08.2019 r. (środa, czwartek, piątek) w godzinach 9:30 - 12:00.
????????‍??????‍??????‍????????

niedziela, 23 czerwca 2019

Dzień Taty 2019

Na dzień Ojca ślę życzenia, bo to nie jest bez znaczenia. Jesteś dobry dla mnie Tato. Chcę Ci podziękować za to. Wspierasz mnie od urodzenia, więc się nigdy już nie zmieniaj!
????????‍????‍????

poniedziałek, 17 czerwca 2019

Zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz przedszkolaki serdecznie zapraszają na uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019, które odbędzie się 28.06.2019 r. (piątek).
????????????????????????????????????????????????????????????????????????‍????????‍????
Gr. Smerfy (3-latki), gr. Krasnale (3-latki) - godz. 10:00
Gr. Rybki (4-latki), gr. Misie (5-latki), gr. Słoneczka (6-latki) - godz. 14:30.

czwartek, 13 czerwca 2019

Podziękowanie.

Składam serdeczne podziękowanie Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu - p. dyrektor Jolancie Ziębie oraz p. Beacie Dziąbek za zaproszenie do uczęstnictwa w Plenerowej Imprezie pod hasłem "uMOCnieni literaturą".
Czuję się zaszczycona mogąc uczestniczyć w projekcie "Olkuski Festiwal Literacki" poprzez przeczytanie fragmentu wiersza "Lokomotywa" J. Tuwima w tak zacynym gronie.

mgr Karolina Brzozowska