poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne.

Nowe metody pracy w przedszkolu: Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne.

W naszym przedszkolu cały czas modyfikujemy i wprowadzamy nowe metody pracy z dziećmi. Jesteśmy dumni, że od dzisiaj możemy pochwalić się wdrożeniem nowej techniki. Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne opiera się na podstawowym założeniu, że ruch jest jedną z podstawowych potrzeb dziecka. Ze względu na swoją prostotę, naturalność i efektywność zyskała wielu zwolenników na całym świecie. Realizacja podstawowej metody założenia - każdy może odnieść sukces - sprawia, że każde dziecko może poczuć satysfakcję, radość i dumę z własnej pracy. Wykorzystując ruch, który jest najlepszym źródłem powstania świata pobudzamy różne sfery rozwoju dziecka (emocje, intelekt, uspołecznienie). Finalnie okazuje się, że w czasie zajęć możemy lepiej poznać dziecko - odczytaj jego potrzeby.

Konkurs przedszkolny -
poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Konkurs przedszkolny - "Wielkanocna pisanka".

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie przedszkolnym wszystkie dzieci. Jajka wielkanocne wykonane techniką dowolną prosimy dostarczyć do 15 kwietnia 2019 r. (tj. poniedziałek) do wychowawców. Prace należy podpisać. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 16 kwietnia 2019 r.

Konkurs przedszkolny -
piątek, 29 marca 2019

Ogłoszenie dot. wyjazdu na mecz 31.03.19 r.

Zbiórka o godz. 15:45 na parkingu pod Lidlem (obok szpitala w Olkuszu).

Prosimy o ciepły ubiór.

poniedziałek, 25 marca 2019

Propozycja nowych zajęć dodatkowych.

Podczas zajęć dzieci uczą się, budują i bawią ... za pomocą uwielbianych przez dzieci klocków Lego. Ważnym elementem każdych zajęć jest edukacja poprzez realizację programu S.T.E.M., który łączy 4 dziedziny nauki i opiera się na rzeczywistych zastosowniach. Nauka nigdy nie była tak prosta i przyjemna.

Koszt: 60 min- 12 zł

Częstotliwość: 1 x w miesiącu

Zapisy u wychowawców poszczegółnych grup.

poniedziałek, 18 marca 2019

Dzień otwarty dla rodziców - zajęcia dodatkowe. AKTUALIZACJA

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, stwarzamy możliwość obserwacji zajęć dodatkowych realizowanych w naszym przedszkolu. Szczegółowy harmonogram dostępny na tablicach ogłoszeń poszczególnych grup w przedszkolu. Zapraszamy.

AKTUALIZACJA Jutrzejsze zajęcia z rytmiki zostają odwołane z powodu choroby nauczyciela L4. Wkrótce podamy nowy termin zajęć otwratych dla rodziców z rytmiki. Przepraszamy.

niedziela, 6 stycznia 2019

Pokaz Magii

Dnia 08.01.19 r. (wtorek) nasze przedszkole odwiedzi iluzjonista, z którym przeniesiemy się w świat magii. Zapraszamy.

niedziela, 23 grudnia 2018

Szanowni Rodzice, kochane przedszkolaki

życzymy Wam zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze życzenia spełniają się w każdym momencie. Wesołych Świąt!

Dyrekcja i grono pedagogiczne.

poniedziałek, 26 listopada 2018

Św. Mikołaj

"Święty Mikołaju na Ciebie czekamy, przez okno zmarznięte ciągle wyglądamy."

Kochane przedszkolaki dn. 04.12.2018 r. (wtorek) nasze przedszkole odwiedzi wspaniały gość - Święty Mikołaj. Dzień rozpoczniemy od powitania grzecznych dzieci i opiekunów przez Królową Śniegu - wspólna zabawa przy piosenkach mikołajkowo-zimowych. Przypomnimy sobie piosenkę o Mikołaju oraz porozmawiamy o marzeniach i prezentach. W końcu przywitamy Mikołaja! Zabawa dzieci ze Świętym Mikołajem - Mikołajowa opowieść. Podczas wręczania prezentów każdy będzie mógł osobiście porozmawiać z Mikołajem. Na koniec pożegnamy Mikołaja w klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu będą robione przez fotografa zdjęcia z Mikołajem.

czwartek, 22 listopada 2018

Dzień Pluszowego Misia

W naszym przedszkolu obchodzić będziemy Światowy Dzień Pluszowego Misia, w związku z powyższym prosimy aby przedszkolaki przyniosły ze sobą swojego ulubionego Misia. Dzięujemy. Gr. Smerfy (3-latki) - 26.11.18 r. (poniedziałek), Gr. Krasnale (3-latki) - 23.11.18 r. (piątek), Gr. Rybki (4-latki) - 23.11.18 r. (piątek), Gr.  Misie (5-latki) - 26.11.18 r. (poniedziałek), Gr. Słoneczka (6-latki) - 26.11.18 r. (poniedziałek).

środa, 24 października 2018

Pasowanie na przedszkolaka

31.10.2018 r. (środa) nasze maluszki (gr. Smerfy i gr. Krasnale) będą obchodziły swoje pierwsze małe święto. W obecnośći swoich starszych kolegów i koleżanek z pzredszkola będą pasowani przez panią dyrektor na prawdziwych przedszkolaków.