niedziela, 23 grudnia 2018

Szanowni Rodzice, kochane przedszkolaki

życzymy Wam zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze życzenia spełniają się w każdym momencie. Wesołych Świąt!

Dyrekcja i grono pedagogiczne.

poniedziałek, 26 listopada 2018

Św. Mikołaj

"Święty Mikołaju na Ciebie czekamy, przez okno zmarznięte ciągle wyglądamy."

Kochane przedszkolaki dn. 04.12.2018 r. (wtorek) nasze przedszkole odwiedzi wspaniały gość - Święty Mikołaj. Dzień rozpoczniemy od powitania grzecznych dzieci i opiekunów przez Królową Śniegu - wspólna zabawa przy piosenkach mikołajkowo-zimowych. Przypomnimy sobie piosenkę o Mikołaju oraz porozmawiamy o marzeniach i prezentach. W końcu przywitamy Mikołaja! Zabawa dzieci ze Świętym Mikołajem - Mikołajowa opowieść. Podczas wręczania prezentów każdy będzie mógł osobiście porozmawiać z Mikołajem. Na koniec pożegnamy Mikołaja w klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu będą robione przez fotografa zdjęcia z Mikołajem.

czwartek, 22 listopada 2018

Dzień Pluszowego Misia

W naszym przedszkolu obchodzić będziemy Światowy Dzień Pluszowego Misia, w związku z powyższym prosimy aby przedszkolaki przyniosły ze sobą swojego ulubionego Misia. Dzięujemy. Gr. Smerfy (3-latki) - 26.11.18 r. (poniedziałek), Gr. Krasnale (3-latki) - 23.11.18 r. (piątek), Gr. Rybki (4-latki) - 23.11.18 r. (piątek), Gr.  Misie (5-latki) - 26.11.18 r. (poniedziałek), Gr. Słoneczka (6-latki) - 26.11.18 r. (poniedziałek).

środa, 24 października 2018

Pasowanie na przedszkolaka

31.10.2018 r. (środa) nasze maluszki (gr. Smerfy i gr. Krasnale) będą obchodziły swoje pierwsze małe święto. W obecnośći swoich starszych kolegów i koleżanek z pzredszkola będą pasowani przez panią dyrektor na prawdziwych przedszkolaków.

niedziela, 14 października 2018

Dzień Edukacji Narodowej.

"Najlepsi nauczyciele to tacy, którzy powiedzą Ci gdzie patrzeć, ale nie powiedzą Ci co widzieć." Alexandra K. Trenfor

czwartek, 11 października 2018

Oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinasowanego ze środków Programu LIFE Unii Eropejskiej. Dziękujemy! Już wkrótce relacja z uroczystej akcji edukacyjnej dotyczącej zanieczyszczenia i ochrony powietrza z udziałem naszych podopiecznych.

środa, 19 września 2018

Wycieczka: Zatorland.

Nasze przedszkole organizuje wycieczkę dla grup: Słoneczka (6-latki), Misie (5-latki) i Rybki (4-latki) do Zatorlandu. Planowany termin wycieczki: 04.10.2018 r. (czwartek). W tym dniu śniadanie dla uczestników wycieczki o godz. 8:15. Szacowany koszt wycieczki: 65 zł (w zalezności od ilości chętnych). W programie wycieczki: wstęp do parku ruchomych dinozaurów, wstęp do parku owadów, wstęp do parku mitologii, seans w kinie 5D Extrime, zwiedzanie domu do góry nogami, możliwość wielokrotnego skorzytania z atrakcji znajdującyh się na terenie lunaparku (kolejki, karuzele, trampoliny itp.), zestaw obiadowy do wyboru + suchy prowiant.

środa, 19 września 2018

Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej

Dnia 21.09.2018 r. (piątek) grupy Rybki (4-latki), Misie (5-latki) i Słoneczka (6-latki) wychodzą do Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej. Celem wycieczki jest zwiedzanie i podziwianie bogatej kolekcji sprzętu strażackiego, ręcznych sikawek, wozów strażackich,hełmów, toporów i mundrów stażackich z XIX i XX wieku. Koszt biletu: 2,5 zł - płatne u wychowawców grup.

czwartek, 13 września 2018

Orbitowa Olimpiada Przedszkolaka

Dnia 18.09.2018 r. (wtorek) przedszkolaki z gr. "Słoneczka" (6-latki) i gr. "Misie" (5-latki) wyjeżdżają do Bukowna na stadion MOSiR. Dzieciaki będą aktywnie spędzać czas podczas Orbitowej Olimpiady Przedszkolaka. Co zabieramy? Butelkę wody, sportowy strój, obuwie sportowe (na zmianę). Cel: wspaniała zabawa. Godzina śniadania bez zmian.

piątek, 31 sierpnia 2018

Informacja organizacyjna.

Uprzejmie informujemy rodziców o godzinach wydawania śniadań w przedszkolu:godzina 8:30 - gr. "Słoneczka" (6-latki), gr. "Misie"(5-latki), gr. "Rybki"(4-latki); godzina 9:00 - gr. "Krasnale" (3-latki), gr. "Smerfy"(3-latki). Dokładny harmonogram wydawania poszczególnych posiłków zostanie ogłoszony po okresie adaptacyjnym maluszków (3-latków).