Powiększ tekst: A | A | A

O nas

„…mów dziecku, że jest dobre,
że może, że potrafi …”

Janusz Korczak

Niepubliczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka’’ zostało wpisane do ewidencji szkół i placówek niepublicznych dn. 06.08.2015 r., natomiast swoją działalność rozpoczęło dn.01.09.2015 r.
Nasza placówka posiada pozytywną opinię Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  oraz Państwowej Straży Pożarnej.
Nadzór pedagogiczny nad placówką prowadzi Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Pracujemy przez cały rok w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 6:30 do 17:00, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. 

Nasze przedszkole znajduje się w odpowiednio przygotowanym i wyposażonym lokalu. Budynek został zaprojektowany i wyremontowany według najnowszych standardów, tak aby spełnić wszystkie potrzeby najmłodszych oraz wysokie wymagania ich rodziców. Do dyspozycji naszych podopiecznych oddajemy kolorowe , przestronne, nowocześnie urządzone sale, zaopatrzone w zabawki oraz pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku i potrzeb przedszkolaków. Możemy pochwalić się również własnym, ogrodzonym placem, który cały czas modernizujemy i ulepszamy. Przedszkole ma własną, nowocześnie urządzoną kuchnię, w której panie kucharki przygotowują smaczne i zdrowe posiłki dla dzieci. W trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych w naszej placówce przewidziany jest również nowoczesny system monitoringu, gdzie wszystko co dzieje się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku rejestrują kamery.

Program wychowawczo-dydaktyczny oparty jest na nowej podstawie programowej, zgodnej z podstawą programową MEN, która ma na celu pełny rozwój małego dziecka: fizyczny, społeczny, intelektualny i twórczy. Organizacja zajęć uwzględnia balans pomiędzy swobodną zabawą, aktywnością na świeżym powietrzu oraz zajęciami edukacyjnymi.
Podczas pracy wykorzystujemy Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Dziecko w „Akademii Przedszkolaka” jest osobą najcenniejszą, dlatego dokładamy wszelkich starań aby rodzice powierzając nam swój skarb, mieli pewność, że dokonali trafnego wyboru wybierając nasze przedszkole.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszej placówki.

Copyright © 2015-2023
Akademia Przedszkolaka